Információk

A Folyóiratról

A 2020-ban 67. évfolyamába lépő, havi periodicitású Tudományos és Műszaki Tájékoztatás (TMT) c. országos szakfolyóiratot a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Országos Műszaki Információs Központ és Könyvtár szerkeszti és adja ki. A lap a könyvtárügy és a szakirodalmi, szakmai tájékoztatás elvi és gyakorlati kérdéseivel – kiemelten az információs és a tudástársadalom fejlődésének a könyvtáros szakmát érintő kérdéseivel, a korszerű információs technológia alkalmazásával – foglalkozik.

A lap állandó rovatai:

Ajánlások: az egyes számokat bevezető, a szerkesztő illetve egy- egy szerző ajánlása.

Cikkek, tanulmányok: (külön rovatcím nélkül) két, három aktuális témával foglalkozó írás. Tematikus számoknál, egy adott könyvtár bemutatkozásánál több szerző kisebb terjedelmű cikke található.

Műhelymunkák: a könyvtárakban folyó új kezdeményezések ismertetése.

Beszámolók, Szemlék, Referátumok

A szerzők cikkeik kéziratát az alábbi szabályok szerint jogosultak közreadni:
Személyes vagy intézményi szerveren.
Kiadói szerzői jogok és források elfogadása.
Kötelező kapcsolódás a kiadói változathoz.
A kiadói változatot/PDF-t kell használni.

A TMT Tanácsadó testületének tagjai:

Barátné Hajdu Ágnes, Dancs Szabolcs, Drótos László, Kiszl Péter, Kokas Károly, Kovácsné Koreny Ágnes, Moldován István